Meseerdő Óvoda

Kedves szülők

Óvodai nevelésünk célja, gyermekeink biztonságos, szeretetteljes, elfogadó légkörben történő sokoldalú, harmonikus fejlesztése, és a gyermeki személyiség kibontakoztatása az egyéni sajátosságok és az eltérő fejlődési ütem figyelembe vételével.A szociális készségeket közösségi programokkal ,a mozgásformákat játékokkal,az anyanyelvet mondókákkal,énekekkel fejlesztjük elsődlegesen. Kézműves tevékenységekkel pedig a finommotoros képességek fejlesztése a célunk.Személyes példaadáson keresztül olyan általános emberi és erkölcsi értékrend átadására törekszünk, amely megalapozza az iskolai közösségbe való sikeres beilleszkedéshez és a tanuláshoz szükséges személyiségvonásokat. Munkánk akkor lesz eredményes, ha a nevelési folyamat minden érintettje – a munkatársak, a gyerekek és a szülők – egyaránt betartja az együttműködés szabályait, ezért kérjük, ismerjék meg óvodánk Házirendjét és tartsák be az itt megfogalmazott szabályokat.